Menu
Fotogalerie
Na projektu se podíleli
Kontakt

Informační letáky

 

Informace domov poklidného stáří Vejprnice

 

 

 

Informace pro zájemce o služby v Domově poklidného stáří Vejprnice

Pro koho je služba určena
V Domově poskytujeme sociální i další služby a péči o seniory, kteří vzhledem ke snížené soběstačnosti či dlouhodobě nepříznivému zdravotnímu stavu potřebují pravidelnou pomoc, podporu nebo dohled při péči o vlastní osobu.

Posláním Domova je nabízet uživatelům takový rozsah služeb, který je přizpůsobený jejich individuálním potřebám a požadavkům, s důrazem na co nejvyšší míru samostatnosti a nezávislosti. Zajišťujeme kvalitní a profesionální službu, která umožňuje uživatelům jejich maximální přiblížení k běžnému způsobu života. Cílem služby je podporovat rozhodování uživatelů o vlastním životě, zapojovat uživatele do veřejného života a poskytovat takové bydlení, které se co nejvíce přizpůsobuje domácímu prostředí se zachováním soukromí a zajištěním bezpečnosti uživatele.
Domov doplňuje kapacitu pobytových sociálních služeb v Plzeňském kraji, je zaregistrován a funguje v souladu se zákonem o sociálních službách. Vychází též z komunitního plánování města Plzně a Plzeňského kraje.

Popis služeb
Základními činnostmi je poskytování ubytování a celodenního stravování. Dále pomoc při zvládání běžných úkonů péče, pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu, výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, sociálně terapeutické činnosti a pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí a související fakultativní činnosti...

Zahájení činnosti od  1.2.2010

Prostředí a kde nás najdete
Domov poskytuje služby v nově postavené dvoupodlažní budově v obci Vejprnice, která je vzdálena cca 6 km od Plzně a je dostupná městskou hromadnou dopravou i vlakem. Budova je umístěna ve středu obce v návaznosti na zajištění všech dostupných služeb (jako je pošta, kadeřnictví, restaurace, zdravotní středisko, lékárna, obecní úřad, apod.)
Budova je členěna do bezbariérových ubytovacích bloků v přízemí, I. a II. nadzemním podlaží, pro celkový počet 44 klientů. Z tohoto počtu je možno ubytovat 32 klientů v jednolůžkových a
12 klientů v 6 dvoulůžkových apartmá, k nimž náleží 2 pokoje a šatna. Každé apartmá dále sestává z předsíně, kuchyňského koutu včetně linky, koupelny s bezbariérovým sprchovým koutem a WC. Pokoje jsou vybaveny lůžkem, skříněmi, židlemi, stolem a nočním stolkem, komodou a dalším vybavením. Dle domluvy lze apartmá dovybavit vlastním nábytkem, TV, příp. dalšími spotřebiči
či osobními věcmi uživatele.
Kromě apartmá mohou uživatelé využívat společenské místnosti, terasy, zahradu a další běžně dostupné společné prostory.  

Domov poklidného stáří Vejprnice poskytuje služby na adrese:
Tylova 999, 330 27 Vejprnice
Tel.: 377815111, E-mail: info@baculus.cz; www.baculus.cz

 

Projekt

Náš projekt

Náš projekt

Zajímavé odkazy

Obsah stránek je vlastnictvím O.P.S. Baculus (dále jen "Společnost"). Všechna práva vyhrazena. Tento obsah včetně fotek nesmí být v celku nebo jeho části, kopírován, reprodukován, přenášen, použit, publikován nebo distribuován jakýmkoli způsobem bez předchozího písemného souhlasu ze strany společnosti.