Menu
Fotogalerie
Na projektu se podíleli
Kontakt

Náš projekt

 

Občanské sdružení BACULUS využilo možnosti podat projekt na vybudování nových pobytových kapacit v rámci společného regionálně operačního programu NUTS II-Jihozápad pro podporu sociální integrace v regionech. Domov poklidného stáří by měl být vybudován v obci Vejprnice, která je vzdálena 5 km od Plzně a která je v dosažitelnosti hromadné městské dopravy.

Dle motta "V dobrém prostředí zůstat dlouho aktivní" bude domov poklidného stáří poskytovat seniorům péči a podporu, aby mohli prožít v důstojnosti svůj závěr života. Senioři se budou zapojovat do různých aktivit a budou se zúčastňovat společenského života tak, aby se jim naplňovaly jejich osobní zájmy. Odborný personál bude napomáhat k samostatnosti a k podpoře zajišťování dalších služeb v obci, nebo v Plzni. Každý obyvatel si sám určuje průběh svého dne a měl by se cítit součástí místní komunity.

Domov bude mít 32 bytů 1 + kk a 6 bytů 2+ kk pro manžele nebo partnery. Technicky budou byty vybaveny televizní a telefonní přípojkou , kuchyňskou linkou a sociálním zařízením.Na přání si budou moci obyvatelé vybavit částečně pokoje svým vlastním nábytkem. Na každém patře bude velká koupelna pro osoby se sníženou schopností pohybu, která bude moci být využívána i jako "wellness" koupelna. K dispozici bude též malý sál, který bude sloužit jako jídelna i jako společenská místnost pro kulturní aktivity.

Občanské sdružení BACULUS počítá se zahájením provozu tohoto domova pro seniory na konci roku 2009. Všechny informace, týkající se přijetí a podmínek pro poskytování sociálních služeb budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách www.baculus.cz, které budou spuštěny během září 2009.

 

Model projektu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt

Náš projekt

Náš projekt

Zajímavé odkazy

Obsah stránek je vlastnictvím O.P.S. Baculus (dále jen "Společnost"). Všechna práva vyhrazena. Tento obsah včetně fotek nesmí být v celku nebo jeho části, kopírován, reprodukován, přenášen, použit, publikován nebo distribuován jakýmkoli způsobem bez předchozího písemného souhlasu ze strany společnosti.