Menu
Fotogalerie
Na projektu se podíleli
Kontakt

Obecně prospěšná společnos - Aktuálně

 

Baculus, o.s., Tylova 999, Vejprnice, zahajuje v období březen - červen 2016 akreditovaný kurz.

 

Kurz pro pracovníky v sociálních službách

se zaměřením na přímou obslužnou péči – 152 hodin

a

Kurz pro pracovníky v sociálních službách

se zaměřením na základní výchovnou nepedagogickou činnost –

192 hodin

 

Baculus, o.s., Tylova 999, Vejprnice na podkladě akreditace, vydané Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky pro studijní program pracovník v sociálních službách se zaměřením na přímou obslužnou péči, čj. 2012/1062-PK
a se zaměřením na základní výchovnou nepedagogickou činnost, čj. 2012/1061-PK, 

Podmínkou účasti pro kurz se zaměřením na přímou obslužnou péči je ukončené základní vzdělání.

Cena kurzu: 8.000,- Kč

Kurz se zaměřením na přímou obslužnou péči bude probíhat v případě, že se přihlásí minimálně 20 zájemců.

Podmínkou účasti pro kurz se zaměřením na základní výchovnou nepedagogickou činnost je ukončené střední vzdělání.

Cena kurzu: 10.000,- Kč

Kurz se zaměřením na základní výchovnou nepedagogickou činnost bude probíhat v případě, že se přihlásí minimálně 10 zájemců.

Zájemci se mohou přihlásit do 20. 2. 2016

Přihlášky zasílejte poštou na Hánová Šárka, CPTS Zbůch, V Sídlišti 347, Zbůch, 330 22 nebo e- mailem na hanova78@seznam.cz

 

Přihláška do kurzu se zaměřením na přímou obslužnou péči ke stažení ZDE

 

Přihláška do kurzu se zaměřením na základní výchovnou nepedagogickou činnost ke stažení ZDE

 

 

Obecně prospěšná společnost Baculus, o.p.s. k 1.12.2014 zakoupila nové vozidlo pro potřeby Domova poklidného stáří Vejprnice za přispění firem :
STYLE PD s.r.o., JANTAR Plzeň s.r.o., ProCar Beneš spol. s.r.o., Martin Mrázek.

Dacia Dokker

Více foto ZDE

 

 

Obecně prospěšná společnost Baculus, o.p.s. se stala partnerem projektu Vzdělávání pro optimalizaci systému pečovatelské péče v Plzeňském kraji.

VOSP

 

 

Nová fotogalerie

Fotogalerie NEW

 

Jelikož je již v naší fotogalerii více než 2200 fotografií, vytvořili jsme samostatnou fotogalerii Domova poklidného stáří Vejprnice.
Nadále veškeré nové fotografie budou zveřejňovány pouze v naší nové fotogalerii na adrese: http://www.foto.baculus.cz/

 

Nová fotogalerie ZDE

 

Viktoriáni předali šek seniorům ve Vejprnicích

Viktoria

 

Domov poklidného stáří ve Vejprnicích byl prvním z obdarovaných příjemců projektu ´Viktoriánské srdce – pomáháme fotbalem´. Do obce nedaleko Plzně se mezi úterními tréninky vydalo duo benjamínků ve složení Vladimír Darida a David Štípek. Právě prvně jmenovaný reprezentant byl ambasadorem této části velké charitativní akce Viktorie, během které se celkově v průběhu podzimního putování Evropskou ligou podařilo potřebným zajistit více než 400 tisíc korun.

Pro Domov poklidného stáří ve Vejprnicích bylo vyčleněno dvojutkání s portugalskou Coimbrou. V součtu se při duelu na jihu Evropy a předcházejícím domácím vítězství složili fanoušci, hráči i obchodní partneři Viktorie částkou 111 797 korun.

Oba mladé viktoriány přivítali přímo v prostorách Domova PaeDr. Petr Štainigl, předseda občanského sdružení Baculus, které za vznikem Domova poklidného stáří stojí, místopředseda sdružení Dalibor Zítek a starosta Vejprnic Pavel Karpíšek. „Už máme objednané lístky do Neapole, tak nám tam kluci udělejte radost,“ vítal zástupce ze Štruncových sadů Dalibor Zítek, který společně s vejprnickým starostou nechyběl ani na loňských výjezdech do Barcelony nebo Milánu. „Budeme se snažit udělat dobré jméno, s ostudou se určitě vracet nebudeme,“ slíbil za kabinu Vladimír Darida, který následně se ´Štipajsem´ absolvoval prohlídku Domova. Oba viktoriáni nahlédli také do jednoho z kompletně zařízených apartmánů, kde je uvítala čiperná klientka vejprnického zařízení. „Takhle mladé kluky jste mi přivedli, to mám radost,“ komentovala s úsměvem příchod fotbalistů, kteří měli následně možnost ocenit prostorný interiér vybraného bytu. Celkově jich Domov klidného stáří nabízí svým klientům 44.

Prohlídka byla zakončena na zasněžené zahradě, do jejíhož vybavení bude vybraná částka investována. „Máme v plánu postavit pro klienty domova pergolu a případně zakoupit další vybavení pro trávení volného času. Na případnou letní party jste samozřejmě všichni zváni,“ usmíval se při poslední zastávce Petr Štainigl, který na úplný závěr dodal: „Není úplně běžné, aby mladí lidé měli zájem o seniory – návštěvy obou hráčů i celkově vybrané částky si moc vážíme. Mohu všechny ujistit, že našim klientům přinese spoustu radosti – stejně jako ji rozdávají fotbalisté Viktorie. Ještě jednou děkujeme.“

 

foto ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt

Náš projekt

Náš projekt

Zajímavé odkazy

Obsah stránek je vlastnictvím O.P.S. Baculus (dále jen "Společnost"). Všechna práva vyhrazena. Tento obsah včetně fotek nesmí být v celku nebo jeho části, kopírován, reprodukován, přenášen, použit, publikován nebo distribuován jakýmkoli způsobem bez předchozího písemného souhlasu ze strany společnosti.